Kwiecień
Maj
Czerwiec

Zwiń

Kolorowa kąpiel

Strona główna »  Kolorowa kąpiel

Zmęczona po trudnym dniu? Zestresowana po ważnym zebraniu? A może pokłóciłaś się z partnerem? Ukojenie znajdziesz w ... kąpieli. Spraw, aby była to kąpiel inna niż wszystkie! Wyciągnij się jak piękna Cameron Diaz w wannie (wg internautów to jedna z fajniejszych scen filmu Holiday), nabierz sił i poczuj się cudownie...

Czerwona wanna? Czemu nie!

Przyzwyczailiśmy się do tego, że wanna musi być biała. Jest to dla nas tak oczywiste, że planując wystrój łazienki w ogóle nie zastanawiamy się nad innym rozwiązaniem. Tymczasem producenci wanien wprowadzili na rynek wanny kolorowe – przy czym czerwona wanna jest w tym kolorowym szaleństwie szczytem zachowawczości, bo fantazja projektantów nie zna granic: są więc wanny w szkocką kratę, w kółka, w paski, w buźki, a nawet w dzieła impresjonistów! Możesz również sama zaprojektować swoją wannę z ulubionym motywem, a dla dziecka zamówić wannę z placem zabaw! Jedna z firm proponuje wannę, która ma na brzegach wbudowane podstawy do budowy z klocków lego. Tylko czy wtedy uda ci się wyciągnąć z kąpieli swego czterolatka?

Kobieta zmienną jest!

Zanim zdecydujesz się na kolorową wannę, zastanów się ... czy jesteś stała w uczuciach? Jeśli przemeblowanie robisz co tydzień, a kolory w pokojach zmieniasz raz na miesiąc jest duża szansa, że wanna w pąsowe róże znudzi ci się najdalej po dwóch miesiącach. Zdecyduj się wówczas na klasyczną wannę białą lub neutralną, zawsze piękną – drewnianą (to już dawno obalony mit, że drewno nie sprawdza się w łazience), czy stylową ocynkowaną – dokładnie taką jak Amanda w „Holiday”. Nie znaczy to, że twoja kąpiel musi być nudna, a jedyne szaleństwo na jakie jesteś skazana to pachnący żel pod prysznic i gumowa kaczuszka.

Inspirującym pomysłem są światełka do wanny. Są całkowicie wodoodporne możesz je więc umieścić na dnie wanny, na ściankach, ale też puścić wolno po tafli wody. Światła mogą być tradycyjne białe (takie trochę przydymione jak światło świecy), ale też w innych kolorach. Mogą świecić światłem nieprzerwanym, ale mogą też delikatnie pulsować.

Jeśli posiadasz wannę z rynną przelewową tj. „kanałem” dookoła wanny, w którym szemrze woda – to ostatnio najmodniejszy łazienkowy gadżet – możesz kupić specjalne kolorowe światło umieszczane w tejże rynnie. Wówczas będziesz brała kąpiel otoczona piękną, relaksującą obręczą świetlną.

Lecz się kolorem!

Jeśli żadna z kolorowych nowinek łazienkowych Cię nie przekonuje, możesz sprawić sobie kolorową kąpiel. Jest niedroga, codziennie inna i... leczy! Możesz wykorzystać terapeutyczną moc kolorów, zaopatrzyć się w musujące kule, czy inne kosmetyczne produkty aromatyzujące i barwiące wodę. W zależności od potrzeb wybierz właściwy kolor:

• żółty – zadziała energetyzująco, stymulująco i pobudzająco. Żółtą kąpiel weź jeśli nie wybierasz się spać, masz intensywne plany na wieczór. Jeśli masz czas rano – doskonale! – z żółtym początkiem dzień będzie udany.
• niebieski – doskonały wybór przed snem. Działa uspokajająco, ukoi nerwy po zabieganym dniu, łagodnie wprowadzi w stan wypoczynku, zapewniając spokojny sen.
• pomarańczowy – wyposaży cię w siły witalne i optymizm! Zmobilizuje przed wysiłkiem fizycznym czy umysłowym. Sprawi, że będziesz tryskać energią i pomysłami.
• czerwony – tradycyjnie uznawany za kolor miłości. Zdecyduj się na czerwoną kąpiel przed kolacją we dwoje. To kolor, który rozpala, ożywia, doskonale wpływa na kondycję seksualną, podwyższa ciśnienie.
• zielony – to kolor ukojenia i relaksu. Doskonale wycisza, wprowadza harmonię i uspokaja.

Zdjęcia wykorzystywane w artykułach mają na celu promocję filmu.

Comments